KontaktNapište námFacebookčeštinaEnglish
sp--24-INV

Obrázek
Vít Peřina

Zločin v říši pohádek

Co se to děje v říši pohádek?! Zločin, který si žádá detektivy z říše lidí!

Režie Tomáš Dvořák
Výprava Marek Zákostelecký
Dramaturgie Vít Peřina, Petra Kosová
Hudba Vratislav Šrámek
Hrají Martina J. Hartmannová, Lenka Lupínková, Radka Mašková, Kristýna Franková, Martin Sádlo Bartůšek, Petr Borovský, Bob Holý, Dan Horečný, Tomáš Jereš
Délka představení 50 min.
Premiéra Česká premiéra
pondělí, 23 květen 2022
od6 Inscenace je určena divákům
> 6 let

Pro dvojici policistů měl být ten den jen další obyčejná odpolední směna strávená v hlídkovém voze. Jenže to by se jim na zadním sedadle nesměl zničehonic zjevit záhadný stařeček. A že prý budou muset s ním. Do říše pohádek.

V klasických pohádkách se to odjakživa zločiny jen hemží. Lstivá liška unese nebohé dítě do své nory, žárlivá Královna otráví překrásnou Sněhurku, vlezlé Jezinky týrají bezelstného Smolíčka… Všechny tyto činy jsou ale v pohádkách pokaždé potrestány a napraveny. Co když se ale v pohádkách jednoho dne Zlo utrhne ze řetězu? Co když se začnou dít věci pro známé pohádky zcela netypické? V ten moment musí nastoupit Pohádkový dědeček a coby správce Pohádkové říše vrátit vše do patřičných kolejí. A když to sám nedokáže, nezbude mu, než využít své tajné chodby do Země lidí a unést odtamtud dva detektivní profesionály. Bláznivou detektivní loutkovou komedii napsal Vítek Peřina, který tímto přidává další kus do série pohádkových adaptací a parafrází psaných pro Divadlo ALFA v minulosti (např. Otesánek, James Blond, Perníková chaloupka, Pozor, Zorro! a další). Výpravu obstará scénograf Marek Zákostelecký, jenž s Alfou naposledy spolupracoval na titulu James Blond. A inscenaci nastuduje dlouholetý režisér a donedávna umělecký šéf Divadla Alfa Tomáš Dvořák.

 

Stáhnout přílohy:

Zanechat komentář

Ujistěte se, že zadáte požadované informace, tam kde je vyznačeno (*). Kód HTML není povolen.

Hodnocení
(37 hlasů)