KontaktNapište námFacebookčeštinaEnglish
sp--24-INV

Obrázek
Blahoslav Fajmon, Martin Marek

Pádístepí, náčelník Bizonů

Manitou: „Zasaď totem, postav dvougenerační týpí a zploď syna.“

Režie Tomsa Legierski
Výprava Ivan Nesveda
Dramaturgie Petra Kosová
Hudba Daniel Čámský
Hrají Martina J. Hartmannová, Lenka Lupínková, Petr Borovský, Daniel Horečný, Tomáš Jereš, Robert Kroupar, Petr Vydarený
Délka představení 40 min.
Premiéra Česká premiéra
středa, 16 únor 2022
od8 Inscenace je určena divákům
> 8 let

Těšte se na grotesku ve stylu spagetti westernů, které sluší tradiční maňásci!

Indián Pádístepí, poslední ze svého kmene, dostane od Manitua za úkol zasadit totem, postavit dvougenerační týpí a zplodit syna. Při naplňování svého poslání narazí na zdroj proudící čokolády, který si chce přivlastnit jak proradný kmen Komančů, tak místní desperát Pedro. Pádístepí se stává obětí intrik falešného přítele Pedra, v dobré víře odchází do města, kde je uvržen do vězení a kde se také setkává s krásnou tanečnicí Dolores. Ta mu pomáhá uniknout z vězení a podporuje Pádístepího v jeho snaze získat zpět ztracené území a naplnit své poslání. Je to příběh, ve kterém hraje hlavní roli zrada, láska a bizoni. Kmenový režisér Alfy Tomsa Legierski oslovil tentokrát dvojici současných autorů Blahoslava Fajmona a Martina Marka, kteří pro plzeňské divadlo píší poprvé. Jsou to ovšem zkušení matadoři: oba učí na Střední škole filmové, multimediální a počítačových technologií ve Zlíně, píší scénáře a účastní se nejrůznějších projektů, Martin Marek stojí jako scénárista a režisér za filmem Poslední spravedlivý, který byl nominován na Cenu Magnesia za nejlepší studentský film.

Výpravy se ujme zkušený scénograf Ivan Nesveda, který je v Alfě už dlouho doma. S Tomsou Legierskim se ale při práci na inscenaci potkávají poprvé.

Stáhnout přílohy:

Zanechat komentář

Ujistěte se, že zadáte požadované informace, tam kde je vyznačeno (*). Kód HTML není povolen.

Hodnocení
(56 hlasů)