Find best premium and Free Joomla templates at GetJoomlaTemplatesFree.com

SP2016-motiv

Alterna na Skupově Plzni


Inscenace alternativního divadla jsou na posledních ročnících Skupovy Plzně stálými hosty. I letošní festival nabízí několik pozoruhodných počinů z této originální oblasti divadelního umění.

V pátek večer mohou lidé navštívit v Divadle Alfa unikátní groteskní představení o stavu morálky a slušnosti s názvem Pirát a lékárník v podání uměleckého sdružení Wariot Ideal. Herci Vojta Švejda, Jan Kalivoda a Jan Dörner zde prezentují zvláštní adaptaci díla Roberta Louise Stevensona. Všichni tři, doslova přikování k provizornímu jevišti hřeby, se předhánění s nenasytnou dravostí ve svých výstupech. Nejen v životě tak platí, kdo si co pro sebe urve, to je urváno.

Pozoruhodný pohled na literární klasiku přináší také inscenace Erben: Sny dalšího uměleckého sdružení Handa Gote. Umělci, mezi nimiž nechybí tanečnice a choreografka Veronika Švábová nebo loutkář Tomáš Procházka, v inscenaci přinášejí osobité výjevy a asociace z Erbenova díla. Zajímavý experiment Filmmakeři Jihočeského divadla České Budějovice přináší neotřelý pohled do světa filmové výroby. Film je, jak známo, největším a zároveň nejoblíbenějším podvodem na diváka.

Do tajemství filmového záběru a toho, co filmový divák nakonec ve 25 frames per sec. nevidí, přenesou diváky právě Filmmakeři.

Alternativní stopa je na festivalu Skupova Plzeň mnohem širší. Najdete zde skvělé non-verbální představení Laloba pro jednu tanečnici a jednu zpěvačku, oceněné na festivalu v Edinburghu, působivý výlet na Sibiř v podání německého souboru Figurentheater Wilde and Vogel Sibiria, slovenské alternativní počiny Krása a hnus a Láska P. a Vášeň B. a další a další. Přijďte se podívat.

LVC La Loba Viktor-Kronbauer 01

SKUPOVA PLZEŇ 2017 | Copyright © 2017 DIVADLO ALFA