Find best premium and Free Joomla templates at GetJoomlaTemplatesFree.com

SP2016-motiv

18. 5. 2016 - Slovenský fokus na Skupově Plzni

I letošní program Skupovy Plzně nabídne pohled k sousedům, tedy na aktuální tvorbu slovenského loutkového a alternativního divadla. Mezi zcela čerstvé počiny patří projekt souboru Med a prach s názvem Krása a hnus. Inscenace pod režijní a hudební taktovkou Andreje Kalinky stírá hranice mezi hudebními obory, propojuje hudbu, výtvarné umění, performanci, literaturu a video. Návštěvníci festivalu uvidí představení 12.6. od 15:30 v DEPU 2015. Představitelé nejmladší slovenské divadelní generace, studenti VŠMU, uvedou na Skupově Plzni 10.6. od 16:30 inscenaci z ranku alternativního divadla Múr, zpracování textů J.P. Sartra Zeď,  Hérostratos a Velký vůdce. Další slovenský soubor ODIVO uvede na festivalu ceněnou inscenaci Láska P. a vášeň B. Komorní inscenaci pro jednu herečku, jednoho hudebníka a několik zamilovaných loutek uvidí návštěvníci festivalu 11.6. od 12:30 hodin.

29. 4. 2016 - Skupova Plzeň: loutka napříč uměním

starec-sp2016Skupova Plzeň: loutka napříč uměním

Loutka napříč uměleckými obory, druhy a žánry. To je spojujícím prvkem nadcházejícího 32. ročníku festivalu alternativního a loutkového divadla Skupova Plzeň (8. – 12.6.2016 v Plzni). Program festivalu zavede diváky do prostředí nejen tradičního či méně tradičního loutkového divadla, ale i do světa grotesky, opery, němého filmu, rockových koncertů či do oblasti non-verbálního divadla, klasické hudby, malby, videoartu či sochařství.

Od konce dubna můžete na stránkách najít první verzi oficiálního programu festivalu a rezervovat vstupenky na jednotlivá představení. V rámci festivalu se můžete těšit na novinky Divadla DRAK, Naivního divadla Liberec či Divadla Alfa, letošní nový projekt Cirku la Putyka Biograf, mimořádné novinky zahraniční alternativní scény - inscenaci Sibiria německého souboru Figurentheater Wilde and Vogel a dubnovou premiéru slovenského uskupení Med a Prach, unikátní loutkářskou verzi Mozartovy Kouzelné flétny v podání německého souboru Thalia Kompagnons, pozoruhodnou inscenaci La Loba, oceněnou festivalem v Edinburghu a mnoho dalších špičkových počinů české i světové loutkářské a alternativní scény. Novinky z programu můžete od května dále sledovat na webových stránkách a Fb.

(snímek z inscenace Stařec, moře a dívka ZČD CHEB)

29. 4. 2016 - Inscenace, vybrané do programu Mezinárodního festivalu loutkového a alternativního divadla Skupova Plzeň 2016

Soutěž českých profesionálních loutkových a alternativních divadel

Buchty a loutky: Don Šajn

Režie: Vít Brukner
Scénografie: Buchty a loutky za pomoci Báry Čechové
Hudba: Buchty a loutky

Divadlo loutek Ostrava: Hodina Komenského aneb Život J. A. K. trochu jinak

Režie: Martin Tichý
Scénografie: Pavel Borák, kostýmy Markéta Sládečková
Hudba: Pavel Helebrand

Divadlo DRAK: O bílé lani

Režie: Jakub Vašíček
Scénografie: Kamil Bělohlávek, kostýmy: Tereza Venclová
Hudba: Jiří Vyšohlíd

Číst dál: Inscenace, vybrané do programu Mezinárodního festivalu loutkového a alternativního divadla...

SKUPOVA PLZEŇ 2015 | Copyright © 2015 DIVADLO ALFA