KontaktNapište námFacebookčeštinaEnglish
sp--24-INV

Obrázek
Tomsa Legierski a kol.

ALFA farm

It will be better!

Directed by Tomsa Legierski
Stage design Karel Czech
Dramaturgy Petra Kosová
Cast Andrea Ballayová, Josef Jelínek, Petr Vydarený, Aleš Kolovrat
Performace duration 70 min.
Premiéra Czech premiere
Monday, 14 May 2018
od12 The performance is
from 12 years

slavnostní večerní premiéra v pátek 18. května v 17:00 a v 18:30

Divadlo Alfa připravuje už několik let vlastní adaptace děl světové i české klasiky, které úspěšně oslovují dospívající publikum, zejména středoškoláky. Po titulech Hamleteen, Ostře sledované vlaky nebo Gazdina roba se plzeňští divadelníci tentokrát zaměřili na dílo George Orwella, především Farmu zvířat. Svět bajky, která rozkrývá plíživé nebezpečí vzniku totality, zasadili do Československa 50. let a nazvali „α farma“ (čti alfa farma). Kolektiv tvůrců se inspiroval skutečným příběhem a dobové reálie a autorský text konzultoval s pracovníky Ústavu pro studium totalitních režimů. Proč došlo k takovému posunu? Pouhá ilustrace knižní předlohy nestačí, shodli se tvůrci – a pokud chceme zesílit výpovědní hodnotu inscenace, můžeme a musíme se obrátit k dějinám vlastní země.

Do skutečného příběhu, jakých se v 50. letech na venkově odehrály tisíce, aplikovali tvůrci posvém svět bajky George Orwella, odhalující mechanismy plíživého vzniku diktátorských systémů. Divadelní prostředky - a zvláště prostředky loutkového divadla - zvýrazňují alegoričnost a současně sílu takového sdělení.

α farmu nastudoval jako host pražský režisér, herec, mim a performer Tomsa Legierski, který v Divadle Alfa hostuje poprvé.

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated. HTML code is not allowed.

Rating
(0 votes)