KontaktNapište námFacebook češtinaEnglish

Obrázek
Tomáš Jarkovský – Jakub Vašíček

Čert tě vem!

Sedm slabostí, sedm hříchů, sedm smluv podepsaných vlastní krví – sedm příběhů k poučení i pro zasmání!

Režie T.Dvořák
Výprava D.Raunerová j.h.
Dramaturgie P.Vašíček
Hudba M. Vaniš
Hrají M.Jelínková j.h. a P.Borovský
Délka představení 60 min.
Premiéra Česká premiéra
pondělí, 10 prosinec 2012
od9 Inscenace je určena divákům
> 9 let

BUM, BUM, BUM, ctěné publikum! I do vašeho města zavítal principál Kumpáno a jeho proslulé putovní divadlo, které zdejšímu veleváženému obecenstvu předvede veleslavný spektákl o sedmi smlouvách uzavřených se samotným ďáblem! Sedm slabostí, sedm hříchů, sedm smluv podepsaných vlastní krví! Kolik duší odnese si čert? Pro koho si ještě přijde? Neboť Peklo – to jsou třeba také příliš snadno a rychle vyplněná přání.

Kumpáno cestuje od města k městu se svým úspěšným představením o sedmi hříšnících, kteří zaprodali svou duši ďáblu. Kdo ale ví, jak on sám přišel ke své slávě... krvavá ranka na prstu se ne a ne zhojit. Stane se nakonec vysmívaná Elfrída jeho Markétkou?

Hra, jež je inscenována jako „divadlo na divadle", byla inspirována seznamem sedmi smrtelných hříchů (Chamtivost, Lenost, Obžerství, Chtíč, Závist, Hněv, Pýcha) faustovskou legendou a po duchu i Felliniho filmem „Silnice". Jde o montáž sedmi vtipných, zábavných moralit, zpracovaných buď do dramatické, nebo písňové formy. Zároveň je recitálem výrazných hereckých osobností Divadla ALFA – Mileny Jelínkové a Petra Borovského, kteří vytvářejí nejen postavy Principála a jeho družky, ale (s pomocí loutek nejrůznějšího druhu) i dvouciferný počet postav jednotlivých příběhů!

 

Stáhnout přílohy:

Zanechat komentář

Ujistěte se, že zadáte požadované informace, tam kde je vyznačeno (*). Kód HTML není povolen.

Hodnocení
(39 hlasů)